• قیمت 21000 تومان
  • نویسنده جان مالام
  • ترجمه فواد والی
  • ناشر پیام آزادی
اطلس دایناسور
توضیحات تکمیلی برای: "اطلس دایناسور"

اطلس دایناسور

 

همزاه با لوح فشرده رایگاه مستند دایناسور

 

کتاب اطلس دایناسور  از شش بخش تشکیل شده که هر یک مربوط به یک قاره است « قاره ی جنوبگان و اقیانوسیه در یک بخش واحد قرار گرفته اند » نقشه ها محل اکتشاف جانور یا فسیل آن را مشخص می کنند و برای هر دایناسر یا دیگر جانور پیش از تاریخ ، یک معرفی مختصر ارایه شده است .

تصاویر متعدد ، اطلاعات بیش تری در خصوص مبحث آن صفحه در اختیار خواننده قرار می دهند .

نقشه های اصلی ، قاره ها ، و موقعیت مکانی سنگواره ها « فسیل ها » و جانوران پیش از تاریخ موجود در آن ناحیه را مشخص میکنند .

شکل بندی « رنگ بندی » شده ی دایناسورها بر روی نقشه ، محل اکتشاف این جانوران را نشان می دهد « برای خواندن توضیحات مربوط به هر یک ، اعداد نوشته شده روی اشکال را در فهرست پیدا کنید »

 

اولین دایناسور های اروپا :

 

اولین دایناسورهای اروپا ، در دوران تریاسه ی پسین یعنی حدود ۲۲۵ میلیون سال پیش ، پیدایش بافتند . در آن زمان ، اروپا در لبه های شمالی ابر قاره ی پاناگایی و نزدیک به خط استوا قرار داشته و آب و هوای اغلب مناطق آن به جز سواحل شمالی گرم و خشک بوده است . سواحل شمالی که از شرایط جوی و پوشش گیاهی مناسب تری برخوردار بود ، زیستگاه پلاتئوساروس و گیاه خوارانی محسوب می شد که از جینکگو و دیگر گیاهان این منطقه تغذیه می کردند . هم چنین گونه های گوشت خوار مانند لیلیانسترنوس « که در واقع اجداد گونه های تکامل یافته ی دوره های بعدی هستند » نیز در این محیط می زیسته اند .

 

96 صفحه ، قطع رحلی ، جلد گالینگور کاغذ گلاسه  http://tandisbook.com/wp-content/uploads/2012/12/hand-point-icon.png

نویسنده : جان مالام ، جان وودوارد

ترجمه : فواد والی

انتشارات : پیام آزادی

 

اضافه کردن به سبد خرید