• قیمت 9000 تومان
  • نویسنده کیلا باربر
  • ترجمه نسیم علیزاده
  • ناشر پیام آزادی
دانشنامه ی اکتشافات پزشکی
توضیحات تکمیلی برای: "دانشنامه ی اکتشافات پزشکی"

دانشنامه ی اکتشافات پزشکی :

 

کتاب دانشنامه ی اکتشافات پزشکی ، تلاش چند هزار ساله ی پزشکان و دانشمندان علم طب را در جهت کشف رمز و راز و نحوه ی درمان بیماری ها برای شما عزیزان به تصویر می کشد .

زبان ساده و روان  و نکات خواندنی کتاب دانشنامه ی اکتشافات پزشکی ، هر خواننده ای را به دانستن حقایق مربوط به دنیای اسرار آمیز پزشکی علاقه مند می سازد ؛ به طوری که هر انسان دارای عقل سلیم با مطالعه ی آن ، در دل از جرات و ذکاوت دانشمندان و پزشکان سراسر دنیا قدردانی خواهد کرد .

در کتاب دانشنامه ی اکتشافات پزشکی ، سعی شده است این اختراعات و اکتشافات به صورت خلاصه با ذکر تاریخ و جزئیات دقیق در اختیار علاقه مندان قرار گیرد .

گزیده ای از کتاب دانشنامه ی اکتشافات پزشکی :


پیش گیری از بیماری اسکروی

 

در دهه ۱۷۷۰ ، کاپیتان کوک ( جهان گرد ) در طول سفرهای طولانی مدت خود در اقیانوس آرام جنوبی ، میوه را در برنامه ی غذایی خدمه ی کشتی گنجاند . در طول سی سال ، از بین ۱۱۸ دریانورد فقط یک نفر جان خود را بر اثر بیماری اسکروی از دست داد . از سال ۱۷۹۵ به بعد دریانوردان در سفرهای خود مقدار زیادی لیمو حمل می کردند و به همین دلیل در تمام دنیا به « ملوان لیمویی » شهرت یافتند .

داروی آرام بخش

« کلر پرو مازین » اولین دارویی بود که بر سلول های عصبی تاثیر مستقیم می گذاشت و اولین آرام بخش واقعی محسوب می شد . خوش بختانه شرکت های داروسازی در سراسر دنیا خیلی زود توانستد نه فقط برای ناهنجاری های  روانی ، که برای انواع مختلف اضطراب نیز داروی آرام بخش تولید کنند.

آسپرین

در سال ۱۷۵۸ کشیشی به ناماستون به طور تصادفی یک تکه پوست درخت بید سفید را جوید و با تعجب دید که دردهای روماتیسمی و تب او از بین رفت . آن چه استون نمی دانست ، این بود که پوست درخت بید سفید هم حاوی اسید سالیسیک بود . استون داروی خود را کامل تر کرد و نتایج آن را منتشر ساخت ، اما متاسفانه جهان علمی آن دوران نادیده اش گرفت .در برخی شواهد و نوشته هایی نیز که از یونان به دست آمده ، مشخص شد که بشر حدود ۴۰۰ سال پیش از میلاد مسیح از شیره ی پوست درخت بید برای درمان تب و درد و همچنین هنگام زایمان زنان استفاده می کرده است .

 

108 صفحه ، قطع وزیری ، جلد گالینگور http://tandisbook.com/wp-content/uploads/2012/12/hand-point-icon.png

نویسنده :کیلا باربر

ترجمه : نسیم علیزاده اهدایی

انتشارات : پیام آزادی

اضافه کردن به سبد خرید